نحوه جستجوی سریع بین برگه های باز در Firefox
               

نویسنده :ابوالفضل تقی خانی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱آیا در کوهی از پنجره ها و زبانه های باز Mozilla Firefox گم شده اید؟ با استفاده از این نکته سریع ، می توانید تمام برگه های باز Firefox خود را جستجو کنید و آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

 

ابتدا یک پنجره Firefox در ویندوز ، Mac یا Linux باز کنید - این در هر سه سیستم عامل کار می کند. برای ورود به حالت جستجوی برگه در Firefox دو روش وجود دارد: با یک کاراکتر میانبر یا با کلیک کردن روی یک نماد.

 

برای ورود به حالت جستجوی برگه با یک کاراکتر میانبر ، روی نوار آدرس کلیک کنید سپس علامت % را تایپ کنید و یک فاصله با کلید space بیاندارید.

برای ورود به حالت جستجوی برگه با موس ، یک بار روی نوار آدرس Firefox کلیک کنید. در پایین منویی که ظاهر می شود ، در قسمت "This time, search with" روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید.

اکنون در حالت جستجوی برگه هستید و متوجه خواهید شد که یک باکس کوچک در قسمت انتهای سمت چپ نوار آدرس با عنوان "Tabs" نوشته شده است. اصطلاح یا اصطلاحاتی را که می خواهید جستجو کنید وارد کنید. بلافاصله ، مشاهده خواهید کرد که نتایج مطابق از همه برگه های باز Firefox شما که درست در زیر نوار آدرس در یک منو ذکر شده اند ، نمایان خواهند شد.

روی نتیجه ای که می خواهید ببینید کلیک کنید تا به آن برگه هدایت شوید.

این کار را تکرار کنید هر چند بار که می خواهید از طریق زبانه های Firefox باز کنید. دیگر هرگز در جنگل برگه ها گم نخواهید شد!

 

منبع : howtogeek